Aktuality

Úvodní strana » Archiv aktualit » Republikové kolo soutěže mladých zdravotníků

Republikové kolo soutěže mladých zdravotníků

03.09.2013

14. září 2013 pořádá Oblastní spolek ČČK Praha 1 Republikové kolo soutěže mladých zdravotníků. Jedná se o soutěž dětských týmů, které poměří své znalosti a schopnosti při poskytování první pomoci. Soutěž má dlouholetou tradici, která se po několika letech vrací do Prahy, a nad jejímž konáním převzala záštitu 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR PaedDr. Alena Gajdůšková.

Žáci procházejí 5 soutěžních stanovišť. Soutěž je rozdělena do dvou kategorií I. (1. – 5. třída základních škol ) a II. stupeň (6. – 9. třída základních škol), soutěže se účastní 18 týmů. Úkolem dětí je vyřešit modelovou situaci, zajistit svoji vlastní bezpečnost, přivolat odbornou zdravotnickou pomoc a poskytnout první pomoc poraněným.

Celý program soutěže bude letos situován do atraktivních lokalit parku Kampa, tak aby soutěž byla pro děti co největším zážitkem. Slavností zahájení proběhne v Tyršově domě a po skončení čeká soutěžící projížďka parníkem s vyhlášením výsledků.

Veřejnosti poskytne soutěž jedinečnou možnost vidět v akci nejlepší děti z celé republiky v oblasti poskytování první pomoci. Úkolem akce je rovněž připomenout světový den první pomoci, který je vyhlášen Mezinárodní federací červeného kříže a červeného půlměsíce a jehož cílem je propagovat důležitost znalosti první pomoci.

Tisková zpráva ke stažení zde.