Detail akce

Úvodní strana » Plán akcí » Zážitkový kurz první pomoci

Zážitkový kurz první pomoci

Charakteristika akce:

Výuka zážitkem — všichni sedí v první řadě!

Nikdy Vás to příliš nebavilo ve škole, protože jste seděli někde opodál, bylo Vás ve třídě třicet a učitel jeden? Nebaví Vás poslouchat znuděné školitele BOZP, kteří Vám po nudném firemním školení dají ono posvátné razítko? Chcete první pomoc skutečně umět? A chcete se ji naučit především prakticky?

Odpověděli jste na některou otázku ANO? Pak pojeďte s námi!

Zážitková výuka umožňuje efektivnější (a mnohdy i efektnější…) výuku, a to v jakékoliv oblasti. První pomoc — soubor praktických dovedností, které umí zachránit život. To přece nelze odvykládat za hodinu… Přidejte se k nám a vyzkoušejte si první pomoc na tělo!

Pro koho?

Pro všechny, kteří se nebojí a už mají 18. narozeniny za sebou. Horní věkovou hranici kurz nemá — je Vám 50, ale jste zvyklí na batoh, spacák, práci v lese a nějakou tu špínu? Pojeďte také, mějte však na paměti, že kurz je náročný, a to jak psychicky, tak fyzicky. Především požadujeme týmovost, dobrou náladu a chuť se učit.

Kde, kdy a za kolik?

Místo konání

Celý kurz proběhne v základně vodních skautů Delfíni (Habrová 38, Plzeň), která leží v zahrádkářské čtvrti blízko od řeky Radbuzy. Jedná se o zděnou budovu, vytápěnou kamny, se sociálním zařízením a teplou vodou. Všichni účastníci budou spát v rozlehlé místnosti na zemi — karimatka a spacák nutností!

Termín konání

Kurz se uskuteční 19.—21. září 2014. Nástup účastníků bude v pátek u základny, 16.30. Zakončení a odjezd v neděli, cca 16.00.

Za kolik?

2500 Kč

Cena zahrnuje: kurzovné, stravu (plná penze), ubytování, certifikát o absolvování zážitkového kurzu.

Co se bude dít?

No, vlastně nic moc… Občas někomu bude chybět prst, nebo celá ruka. Propotíte nejednu košili při dlouhé resuscitaci. Budete s pomocí map a GPS navigace vyhledávat osoby v terénu a ošetřovat je. Může se stát, že ani v noci nebude klid. A když zrovna nebudete držet obvaz v ruce? Tehdy se Vám budou věnovat zkušení lektoři a někde na lesní mýtině vysvětlovat třeba zástavu krvácení – je vysoce nepravděpodobné, že se tam bude vyskytovat zraněný dřevorubec, ale co kdyby… Bude toho prostě dost! 

Kurz v pár bodech…

  • efektivní zážitková výuka pro ty, kteří se nebojí
  • silné zážitky u reálně namaskovaných případů
  • realizační tým — dva lektoři PP, kuchař, fotograf
  • komplexní zvládnutí situace — nalezení pacienta (mapa a GPS), ošetření, transport, cílená zpětná vazba s lektory a figuranty
  • schopnost naučit se zachránit lidský život a dát si u toho trochu do těla

Co nám napsali účastníci…

Líbilo se mi vše od zvoleného místa pobytu, přes jídlo až po zážitky s první po-mocí. Kolektiv, včetně lektorů byl úžasný. Hlavně jsem získala dobrý pocit, že bych mohla aktivně pomoct v případě potřeby a nezůstala jen bezmocným divákem. A také chuť nějak dál pomáhat.

Nejvíc se mi líbily modelovky. Byly perfektně připravené a namaskované. Opravdu to na člověka vytvářelo tlak a stres, takže se musel naučit zachovat klid a rychle přemýšlet. Skvělá lokalita. Přednášky byly podávané zajímavou formu a lektoři ochotně odpovídaly na ohromné množství dotazů. Osobně se mi líbily i procházky s mapou, kde člověk na chvilku přemýšlel o něčem jiném. Největší překvapení bylo jídlo. Jelikož jsem zvyklý hodně jíst, tak jsem se trochu bál. Ne-jen že jídla bylo velké množství, ale bylo i velmi chutné.

Překvapila mě kartografie a děkuju za ní! Dále modelovky, jejich maskování, občas to bylo opravdu věrohodné, na rozdíl od kurzu, kde se modelovky nedě-lají, si na tomhle člověk daleko víc uvědomil, jak jednotlivá zranění a jednotlivé stavy vypadají.

Podrobnou zpětnou vazbu, a to včetně vysvědčení, které organizační tým dostal si můžete přečíst v Kompletní zpětné vazbě
Těšíme se na Vás!

Datum a čas konání: 19. 09. 2014 v 16:00 – 16:00

Cena: 2500 Kč

Kapacita: 20

Místo konání

Adresa

Základna vodních skautů Delfíni
Habrová 38
326 00 Plzeň

Telefon: +420 728 250 014
E-mail: macourekm@cckpraha1.cz

Náš Facebook