Detail akce

Úvodní strana » Plán akcí » Zážitkový kurz první pomoci

Zážitkový kurz první pomoci

Charakteristika akce:

Výuka zážitkem — všichni sedí v první řadě!

Tentokrát o den delší!

První pomoc se nedá naučit v sedě! Klasické kurzy vás sice připraví teoreticky a dají vám z praxe jen trochu ochutnat, nikdy vás však nepřipraví na stres a křik na místě nehody, nebudou se vás snažit dostat až za hranice vašeho komfortu a už vůbec nebudete tři dny se skvělou partou někde daleko od Prahy.

Nevěříte? Souhlasíte? ANO? Pak pojeďte s námi!

Zážitková výuka umožňuje efektivnější (a mnohdy i efektnější…) výuku, a to v jakékoliv oblasti. První pomoc — soubor praktických dovedností, které umí zachránit život. To přece nelze odvykládat za hodinu a přečíst v učebnici… Přidejte se k nám a vyzkoušejte si první pomoc na tělo!

Pro koho?

Pro všechny, kteří se nebojí a už mají 18. narozeniny za sebou. Horní věkovou hranici kurz nemá — je Vám 50, ale jste zvyklí na batoh, spacák, práci v lese a nějakou tu špínu? Pojeďte také, mějte však na paměti, že kurz je náročný, a to jak psychicky, tak fyzicky. Především požadujeme týmovost, dobrou náladu a chuť se učit.

Kde, kdy a za kolik?

Místo konání

Celý kurz proběhne v DDM v Heřmanově Městci. Jedná se o zděný a vytápěný objekt objekt. Je zde klubovna společenská místnost, televize, stolní fotbálek a WiFi.

Termín konání

Kurz se uskuteční 3.—6. dubna 2015. Nástup účastníků bude v pátek u základny, 18.00. Zakončení a odjezd v pondělí, cca 16.00.

Za kolik?

3000 Kč

Cena zahrnuje: kurzovné, stravu (plná penze), ubytování, certifikát o absolvování zážitkového kurzu.

SLEVA: Na kurz je možné získat slevu, a to za přivedení nového účastníka. Za prvního přivedeného je to 500 Kč, za každého dalšího 250 Kč. PODMÍNKY: Vámi přivedený účastník musí do pole „Zpráva (nepovinné)“ uvést Vaše jméno+příjmení a adresu. Příklad: Honza Vopršálek chce uplatnit slevu, poněvadž přivedl Kubu Skočdopoleho. V tom případě Kuba S. do pole „Zpráva (nepovinné)“ vyplní: Honza Vopršálek, Dešťová 23, Praha 1. Sleva bude vyplacena hotově první den akce oproti výdajovému pokladnímu dokladu.

Přihlášení

Vyplňte VŠECHNA pole (tedy i ta „nepovinná“), vyjma pole „Zpráva“. Pole „Zpráva“ vyplňují jen ti účastníci, kteří byli někým přivedeni a dotyčný tak za ně uplatní slevu.

Co se bude dít?

Kurz je koncipován především prakticky. Hlavním prostředkem výuky jsou modelové simulace, kde zkušení lektoři a maskéři vytvoří pocit dokonalé situace — krev, dým a výbuch… žádný problém. Po modelové situaci následuje vždy důkladně provedená zpětná vazba, kde si odvětráme emoce a zároveň si osvětlíme správný postup. Slovo dostane každý — zachránce, figurant i hodnotící, lektor hovor jen moderuje.

Modelové situace dubnového a zářijového konání 2014

 • Autonehoda (nácvik správného postupu u autonehody)
 • Kartografická pátračka (nalezení pacienta na základě rozhovoru nad mapou)
 • Po oslavě (když někdo neumí pít)
 • Domácí zabíjačka (smutné, ale časté — domácí násilí)
 • Stavíme si tábor (dětem sekera a pila do rukou nepatří)
 • Domov důchodců (interní stavy)
 • Hospodská rvačka (dostali jste někdy židlí?)

Kurz v pár bodech…

 • efektivní zážitková výuka pro ty, kteří se nebojí
 • silné zážitky u reálně namaskovaných případů
 • realizační tým — dva lektoři PP, kuchař, fotograf
 • komplexní zvládnutí situace — nalezení pacienta (mapa a GPS), ošetření, transport, cílená zpětná vazba s lektory a figuranty
 • schopnost naučit se zachránit lidský život a dát si u toho trochu do těla

Co nám napsali účastníci…

Duben 2014 Líbilo se mi vše od zvoleného místa pobytu, přes jídlo až po zážitky s první pomocí. Kolektiv, včetně lektorů byl úžasný. Hlavně jsem získala dobrý pocit, že bych mohla aktivně pomoct v případě potřeby a nezůstala jen bezmocným divákem. A také chuť nějak dál pomáhat.

Nejvíc se mi líbily modelovky. Byly perfektně připravené a namaskované. Opravdu to na člověka vytvářelo tlak a stres, takže se musel naučit zachovat klid a rychle přemýšlet. Skvělá lokalita. Přednášky byly podávané zajímavou formu a lektoři ochotně odpovídaly na ohromné množství dotazů. Osobně se mi líbily i procházky s mapou, kde člověk na chvilku přemýšlel o něčem jiném. Největší překvapení bylo jídlo. Jelikož jsem zvyklý hodně jíst, tak jsem se trochu bál. Nejen že jídla bylo velké množství, ale bylo i velmi chutné.

Překvapila mě kartografie a děkuju za ní! Dále modelovky, jejich maskování, občas to bylo opravdu věrohodné, na rozdíl od kurzu, kde se modelovky nedělají, si na tomhle člověk daleko víc uvědomil, jak jednotlivá zranění a jednotlivé stavy vypadají. 

Září 2014 Že všichni figuranti poctivě hráli své role a vůbec všichni k tomu přistupovali zodpovědně a zároveň s humorem (včetně organizátorů).

Skvěle nachystaný program, perfektně namaskovaná zranění, prima parta a naprosto pohodová atmosféra po celou dobu.

Záchranářský batoh a výklad k vybavení. Snaha o co největší realističnost simulací. Hodně jsem ocenil zpětnou vazbu po modelovkách.


Těšíme se na Vás!

Datum a čas konání: 03. 04. 2015 v 18:00 – 16:00

Cena: 3000 Kč

Kapacita: 20

Místo konání

Adresa

DDM Heřmanův Městec
Na Ježkovce 791
 Heřmanův Městec

Telefon: +420 728 250 014
E-mail: macourekm@cckpraha1.cz

Náš Facebook