Bažina pro každého

Na Praze 5 už několik měsíců vzniká naše nová základna, které jsme začali říkat “Bažina”. A proč zrovna Bažina? Starší vzpomenou na seriál M.A.S.H., mladším se vybaví Shrek.

Bažinu jsme získali do nájmu od Magistrátu hlavního města Prahy v říjnu 2020. Jde o samostatně stojící patrovou budovu v malé, krásné zahradě plné ovocných stromů v pražských Stodůlkách, která si i přes nutné úpravy a rekonstrukce jak objektu, tak i zahrady, okamžitě získala naše srdce.

V listopadu 2020 započalo zvelebování Bažiny. Plánujeme tady vybudovat učebny první pomoci, sklady a další kancelářské prostory, které potřebujeme pro naši činnost. Také zde budeme pořádat dětské příměstské tábory a jiné spolkové aktivity. Ale to není všechno. Ještě bychom tu rádi umístili naše technické zázemí – kontejnery s vybavením a garáž pro náš MAC (mobilní asistenční centrum). 

Rozrůstající se činnost ČČK Praha 1 a stále se zvyšující počet dobrovolníků se zkrátka do původních prostor v Hellichově a Koubkově ulici nevešly. Tato místa i nadále zůstanou v našem užívání, ale část aktivit bude přesunuta do Bažiny.

Aktuálně pracujeme na rekonstrukci vnitřních prostor. Jde to pomalu, samozřejmě i z důvodu přísných bezpečnostních opatření v souvislosti s epidemií covidu-19 a tím pádem i nutnému omezení počtu ochotných dobrovolníků. S jejich pomocí a také díky vlastním prostředkům a darům bychom rádi uvedli Bažinu do plného provozu už v létě 2021.

20210213_132206.jpg