Zážitkový kurz první pomoci, kurz ZZA - duben 2023

31.3. -2.4.

19:00 –15:00

Výuka zážitkem - všichni sedí v první řadě.

Parametry

měsíc
duben
datum
31.3. - 2. 4. 2023
místo konání
Chata Hutě u Černého rybníka, Pacov
telefon
222 267 545
email
zazitkovekurzy@cckpraha1.cz
9
Výběr cenové skupiny:
5000 Kč
Počet

Last time this product was added to a cart: 2023-02-06

Pojeďte s námi!

Zážitková výuka umožňuje efektivnější (a mnohdy i efektnější...) výuku, a to v jakékoliv oblasti. První pomoc — soubor praktických dovedností, které umí zachránit život. Dovednosti první pomoci nelze odvykládat za hodinu a přečíst v učebnici... Přidejte se k nám a vyzkoušejte si první pomoc na tělo!

Pro koho?

Pro všechny, kteří se nebojí a už mají 18. narozeniny za sebou. Horní věkovou hranici kurz nemá — je Vám 50, ale jste zvyklí na batoh, spacák, práci v lese a nějakou tu špínu? Pojeďte také, mějte však na paměti, že kurz je náročný, a to jak psychicky, tak fyzicky. Především požadujeme týmovost, dobrou náladu a chuť se učit.

Nezletilí s rodiči jsou vítáni. Minimální věk 16 let.

+ něco navíc - je možné s námi strávit ještě jeden víkend v naší učebně v Praze 15. a 16.4. a dokončíte tak kurz Zdravotník zotavovacích akcí. Tento kurz je určený těm, kteří se chtějí starat o děti a dospělé na pobytových akcích.

příplatek za tento víkend je 1000,-/osoba 

Kde, kdy a za kolik?

Místo konání

Celý kurz proběhne na Chatě Hutě u Černého rybníka - Pacov, krásné prostředí mezi poli v malé chatové oblasti.

Termín konání 

Kurz se uskuteční 31.3.  - 2.4. 2023. Nástup účastníků bude v pátek u chaty, v 19.00 hodin. Zakončení a odjezd v neděli cca 15.00.

Za kolik?

5 000Kč

Cena zahrnuje: kurzovné, stravu (plná penze), ubytování, certifikát o absolvování zážitkového kurzu.

Cena 4 300,- pro absolventy kurzů první pomoci OS ČČK Praha 1

Cena 4 300,- pro členy OS ČČK Praha 1

Cena 6 000,- celý kurz ZZA zakončený zkouškou 

Co se bude dít?

Kurz je koncipován především prakticky. Hlavním prostředkem výuky jsou modelové simulace, kde zkušení lektoři a maskéři vytvoří pocit dokonalé situace — krev, dým a výbuch... žádný problém. Po modelové situaci následuje vždy důkladně provedená zpětná vazba, kde si odvětráme emoce a zároveň si osvětlíme správný postup. Slovo dostane každý — zachránce, figurant i hodnotící, lektor hovor jen moderuje.

Modelové situace proběhlých kurzů

- Autonehoda (nácvik správného postupu u autonehody)

- Moto nehoda (sundat či nesundat helmu)

- Po oslavě (když někdo neumí pít)

- Domácí zabíjačka (smutné, ale časté — domácí násilí)

- Stavíme si tábor (dětem sekera a pila do rukou nepatří)

- Domov důchodců (interní stavy)

- Hospodská rvačka (dostali jste někdy židlí?)

-  Sebevražda,  péče o člověka po násilném činu a mnohé další...

Kurz v pár bodech...

- efektivní zážitková výuka pro ty, kteří se nebojí

- silné zážitky u reálně namaskovaných případů

- realizační tým — tří lektoři první pomoci, jeden stážista, kuchař, fotograf

- komplexní zvládnutí situace — nalezení poraněného, ošetření, transport, cílená zpětná vazba s lektory.

- schopnost naučit se zachránit lidský život a dát si u toho trochu do těla

- domácí kuchyně (po domluvě umíme zajistit i diety) 

- pohodové večery s kytarou

Co nám napsali účastníci...

"Nejlepší kurz první pomoci, co jsem zažila a kde jsem se přesvědčila, že teoretické znalosti zdaleka nestačí, byť jsou sebevětší. Díky moc, moc jsem si to užila!"

"Je tady ještě jedna věc, která na kurzu nezazněla a mrzí mě, že ani já ani nikdo jiný se neozval. A to, že bez Vás všech, kteří jste se na kurzu podíleli, ať už lektoři či figuranti, tak by to nebylo tak skvělé jako to bylo. Moc velké díky Vám všem za vaše nadšení, chuť a čas zorganizovat tuto akci!!! :-)" 

Moc moc všem děkuji, kurz byl naprosto skvělý, předčil očekávání a opravdu odjíždím s pocitem, že bych dokázala někomu pomoci, pokud by se něco stalo, což sem v pátek při příjezdu rozhodně necítila. Přála bych všem lidem napříč profesemi, aby kurz mohli absolvovat, suchá teorie není dostatečná. Lektoři i figuranti byli kvalitní, přátelští, vše dobře vysvětlili, cítila jsem se s Vámi moc dobře. Jídlo pecka na realtivně polní podmínky. Hra v sobotu večer potěšila. Moc všem děkuji a určitě se nevidíme naposledy :-)

*Nejvíc se mi líbily modelovky. Byly perfektně připravené a namaskované. Opravdu to na člověka vytvářelo tlak a stres, takže se musel naučit zachovat klid a rychle přemýšlet. Skvělá lokalita. Přednášky byly podávané zajímavou formu a lektoři ochotně odpovídaly na ohromné množství dotazů. Osobně se mi líbily i procházky s mapou, kde člověk na chvilku přemýšlel o něčem jiném. Největší překvapení bylo jídlo. Jelikož jsem zvyklý hodně jíst, tak jsem se trochu bál. Nejen že jídla bylo velké množství, ale bylo i velmi chutné.*

"Byla to jedna z těch akcí pří kterých se zapomíná na svět okolo, práci, školu atd.. a naopak se sama do paměti vryje hodně hluboko ! :) (i podle toho že návrat do reality byl obdobně obtížný jako u týdenní dovolené či delší )" 

"Děkuji Vám všem za skvělý a hlavně silný zážitek z tohoto kurzu"

Fotografie z minulého kurzu naleznete "zde"

Těšíme se na Vás!