Únor je již v plném proudu. Pojďme se tedy podívat, co všechno se dělo u našeho spolku v minulém měsíci.⛑️

Pomáhali jsme v očkovacím centru na Vyšehradě. Mimo jiné zde probíhalo i očkování dětí, při kterém kromě našich dobrovolníků asistovaly i pohádkové postavičky.

Za měsíc leden bylo uskutečněno celkem 11 jízd mobilního očkovacího týmu ve spolupráci s OS ČČK Praha 1. Naočkováno bylo celkem 130 imobilních pacientů v jejich přirozeném, domácím prostředí. Celkově se jednalo již o 32 výjezdů od začátku projektu a naočkováno bylo více než 500 osob.

Připravovali jsme soutěže v první pomoci pro děti s názvem Mladý zdravotník, které se budou konat od dubna.

Sedm úspěšných absolventů má nově kurz Člen první pomoci - 80 h, zážitkový, akreditovaný kurz pro ty, kteří se chtějí stát lektorem první pomoci.

Kurz První pomoc pro každého, který se konal na Bažině, absolvovalo téměř třicet účastníků a měl velký úspěch. Vzhledem k interaktivnímu pojetí kurzu zde bylo možné si na vlastní kůži vyzkoušet například zásah u autonehody nebo ošetření krvácející rány.

Také jsme vyúčtovali granty za minulý rok.

Usilovně připravujeme letní tábory pro děti. Tradiční pobytový tábor Asgard se bude konat 1.-16. 7, další pobytový tábor proběhne v termínu 24.-30. 7. Chystáme také čtyři příměstské tábory, 18.-22. 7., 25.-29. 7. a 22.-26. 8. na Bažině, 15.-19. 8. na Slivenci. Přihlašování zde: https://cckpraha1.cz/17-deti-a-mladez

Od února otevíráme kurz Dobrovolník s výcvikem. Pro velký zájem o tento kurz jsme od dubna přidali další běh. Na všechny účastníky už se moc těšíme!

Naši skvělí dobrovolníci se také zúčastnili brigády na Bažině. Vyklízeli jsme prostory, montovali nábytek a připravovali vše na chystání zdravotnických balíčků v rámci humanitární pomoci.

Letošní rok je volební. Důležitou událostí, na kterou se připravujeme, jsou tedy pravidelné volby do orgánů spolku - představenstev místních skupin a výkonné a dozorčí rady.

Děkujeme za vaši podporu!????

Očkovací centrum

Brigáda na Bažině

Kurz Člen první pomoci

All comments