Jak mohu pomoci?

Pokud nám chcete pomoci pomáhat při krizových situacích, máte několik možností.

 

1. Stát se členem humanitární jednotky

Členy jednotky mohou být členové a dobrovolníci ČČK starší 18 let, kteří nejsou jinde (např. v zaměstnání) zařazeni do jednotek Integrovaného záchranného systému. Podmínkou je dobrý zdravotní stav, umění poskytnout první pomoc (alespoň absolvent 12hod. kurzu první pomoci) a znalost přísl. krizové legislativy a navazujících norem ČČK (probíhá formou proškolení). Členové jednotky jsou úrazově pojištěni centrální smlouvou ČČK.

 

2. Stát se členem krizového štábu, pomoci s výcvikem jednotky

Pokud ve Vás dřímá organizátor, manažer nebo pedagog, budeme rádi, pokud nám pomůžete organizovat pomoc nebo školit a cvičit humanitární jednotku.

 

3. Věnovat materiální pomoc

Oceníme, pokud nám budete moc přispět materiálem pro nasazení a školení humanitární jednotky. Potřebujeme ochranné pomůcky (přilby, rukavice, respirátory, boty), technické vybavení (baterky, radiostanice, nářadí, motorová pila apod.), polní lehátka, stan, naftové topidlo a další vybavení.

 

4. Poskytnout prostory pro výcvik humanitární jednotky

Budeme rádi, pokud byste nám poskytli své ubytovací zařízení nebo zajímavé prostory pro výcvik naší jednotky.

 

5. Pozvat nás na své cvičení

Rádi přijmeme pozvání na cvičné akce. Rádi spolupracujeme i s dalšími humanitárními organizacemi nebo dobrovolnými hasiči. Zkušenosti máme i z mezinárodních cvičení.

 

6. Finančně nás podpořit 

Přispět lze na projekt Humanitární pohotovost přes portál Darujeme.cz 

All comments