Ve dnech 13. - 16. září 2018 se v Praze v areálu Psychiatrická nemocnice Bohnice  konalo taktické cvičení Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy Základna 2018. Cílem cvičení byla nácvik výstavby a obsluhy Materiální základny humanitární pomoci za spolupráce členů z Humanitárních jednotek  Českého červeného kříže, jednotek dobrovolných hasičů a zástupců magistrátu hl. m. Prahy. Vše se odehrávalo v reálném čase pod vedením příslušníků HZS hl.m.Prahy. Námětem situace se stala blesková povodeň a náhlá evakuace osob z okolí Vodního díla Hostivař.  Figuranty v počtu 60 osob bylo potřeba na základně zabezpečit, evidovat a poskytnout jim příjemné prostředí, aby lépe zvládli nečekanou situaci.

Členové humanitárních jednotek byli obsazení na pozice - evidence evakuovaných, ubytování a poskytování psychosociální pomoci,  podíleli se i na zajištění provozních činností základny.

Za Český červený kříž se cvičení zúčastnilo  37 členů z Humanitárních jednotek ČČK z několika oblastních spolků ČČK a Ústředního krizového týmu. Oblastní spolek Praha 1 poskytl  pro síly ČČK zázemí v podobě Mobilního asistenčního centra ČČK (MAC) a nafukovacího stanu.

Práci humanitárních jednotek na místě ocenili jak rozhodčí HZS, tak prezident ČČK Doc. RNDr. Marek Jukl, Ph.D., ředitel Úřadu ČČK RNDr. Josef Konečný i zástupci Slovenského červeného kříže.

All comments