4 hodinové kurzy

Čtyři hodiny pro život / First Aid Course – 4 hours for life

Nejzákladnější kurz pro ty, kteří chtějí umět zachránit lidský život. Doba trvání: 4 hodiny. Obsahem kurzu je zajištění místa nehody, bezpečnost zachránce, pomoc při bezvědomí, pomoc při náhlé zástavě oběhu u dospělých a dětí a další život ohrožující stavy. Teorie omezena na nutné minimum, důraz kladen na praxi. Kurz školíme rovněž v anglickém jazyce.
Školení jsme prováděli například pro jazykovou školu AKCENT (česky i anglicky), pro firmu Toyota, Pivovar Smíchov, Bohemia Energy, Porsche, Siemens, pro Gymnázium J. Seiferta, gymnázium Truhlářská, Eltodo, Deutsche Börse Services, hotely Sheraton a Mariott, SAP, Finské, Švédské a Nizozemské velvyslanectví, Ministerstvo zemědělství a spravedlnosti ČR nebo New York University. Od roku 2012 (kdy jsme začali číslovat průkazy) prošlo kurzem přes 6000 účastníků.

Cena kurzu: 600,– Kč

Přehled termínů najdete zde

První pomoc u dětí

4 hodinový kurz první pomoci pro maminky, pedagogy a další zájemce zaměřený na poskytování první pomoci u dětí a prevenci úrazů. Účastníci se zde dozvědí, jak pomoci dítěti v bezvědomí, vyzkouší si resuscitaci na figuríně kojence a předškolního dítěte, zjistí, co udělat, když se dítě dusí a výuka se týká i běžných úrazů, jako jsou popáleniny. Školení jsme prováděli například pro mateřské centrum Barrandov a mateřské školy z celé Prahy.Od roku 2012 (kdy jsme začali číslovat průkazy) prošlo kurzem 2500 účastníků.

Cena kurzu: 650,– Kč

Přehled termínů najdete zde

První pomoc u seniorů

Kurz v rozsahu 4 hodin je akreditován MPSV pro vzdělávání sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách. Tímto kurzem školíme zaměstnance domovů seniorů a podobných zařízení. Účastníci se učí rozeznat závažný stav, vyhodnotit potřebnost volání záchranné služby, pomoc při bezvědomí, resuscitaci a co provést v případě dušení. Velký důraz je kladen na rozpoznání závažnosti u neúrazových stavů u seniorů. Kurz je v tuto chvíli na objednávku pro skupiny, v případě zájmu nás kontaktujte na prvni.pomoc@cckpraha1.cz.

Co zažijete Co nezažijete
  • praktický nácvik resuscitace – každý
  • nudné školení, kdy celou dobu sedíte
  • nácvik péče o bezvědomého, diagnostika dechu
  • zmatek v hlavě když odcházíte
  • jednoduché postupy, zvládne to každý
  • padesát lidí v učebně a neosobní přístup
  • dostatek prostoru na dotazy
  • sto let staré postupy

All comments